Zamieście 83  34-650 Tymbark     piotrkubatek@gmail.com     606 289 087

Cover Image

Czym jest uproszczona likwidacja szkody i jak z niej skorzystać?

Grudzień 29, 2022
Czas czytania: 2 minut

Uproszczona likwidacja szkody to proces, który trwa znacznie krócej niż standardowe procedury wykonywane przez ubezpieczyciela podczas likwidacji szkody. Metodę tę najczęściej stosuje się w przypadku niewielkich uszkodzeń. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, na czym polega uproszczona likwidacja szkody, kiedy się z niej korzysta i jakie są jej zalety. Życzymy udanej lektury.

Na czym polega uproszczona likwidacja szkody?

Uproszczona likwidacja szkody ma na celu sprawniejsze usunięcie szkody bez udziału rzeczoznawcy. Oznacza to, że podstawą do wypłaty odszkodowania są zdjęcia uszkodzonego pojazdu dostarczone przez poszkodowanego. Co więcej, często przy uproszczonej likwidacji szkód wszelkie formalności są załatwiane telefonicznie lub mailowo. Należy jednak pamiętać o tym, że  uproszczona likwidacja szkód może zostać zastosowana wyłącznie w określonych przypadkach. Towarzystwa ubezpieczeniowe często stosują tę metodę przy niewielkich wgnieceniach lub drobnych otarciach i zarysowaniach. Uproszczona likwidacja szkody nie może zostać zastosowana przy poważnych uszkodzeniach pojazdu.

Jakie są zalety uproszczonej likwidacji szkody?

Uproszczona likwidacja szkody to rozwiązanie, które pozwala w krótkim czasie uzyskać odszkodowanie za powstałe niewielkie szkody. Cały proces jest też korzystny dla towarzystwa ubezpieczeniowego, gdyż nie ma wówczas potrzeby korzystania z pomocy rzeczoznawcy. Co więcej, uproszczona likwidacja szkody jest też wygodnym rozwiązaniem, podczas którego wszelkie formalności można załatwić mailowo lub telefonicznie. Dzięki metodzie uproszczonej likwidacji szkody można nie tylko zaoszczędzić czas, ale też nie trzeba udostępniać uszkodzonego auta do oględzin. Dzięki temu możliwe jest szybkie otrzymanie stosowanego odszkodowania.